جدیدترین مقالات - هشت

...
فضای مجازی و خطر کاهش روابط حقیقی در فضای فیزیکی فضای مجازی و خطر کاهش روابط حقیقی در فضای فیزیکی خطر جایگزین شدن «ارتباطات دیجیتالی» به جای روابط خانوادگی در «فضای فیزیکی» جدی است. برای مواجهه با پیامد‌‌‌‌های اخلاقی آن، چه باید کرد؟

#اتیکاتور
یکشنبه نهم آبان ۰۰
اتیکاتور هوش مصنوعی اتیکاتور هوش مصنوعی
هنر‌‌‌‌های تصویری از قبیل کارتون، ابزاری جذاب و موثر برای بیان #کوتاه و #گویای مسایل اخلاقی مربوط به فناوری اطلاعات است.

من اسم این گونه کاریکاتور ها را #اتیکاتور گذاشته ام (تلفیق اتیکز و کاریکاتور)

(تصویر: از اینترنت. ترجمه: حسینعلی رحمتی)
@harahmati
جمعه دوم مهر ۰۰
فضای مجازی، تعظیم شعائر دینی، و  فرصتی بی تکرار فضای مجازی، تعظیم شعائر دینی، و فرصتی بی تکرار در دو سه دهه اخیر «فضای مجازی» به عنوان یک رسانه فراگیر وارد جامعه ما شده است؛ رسانه ای که به خاطر برخورداری از شرایط سه گانه ای که برای تعظیم شعائر دینی گفته شد ظرفیت آن را دارد که در خدمت این امر قرار گیرد. دوشنبه هشتم شهریور ۰۰ الگوی دینی زیست اخلاقی در عصر شبکه‌‌‌‌های اجتماعی الگوی دینی زیست اخلاقی در عصر شبکه‌‌‌‌های اجتماعی خانه قرآن و عترت سیده نفیسه(س) برگزار می‌کند:
♦️مراسم معرفت حسینی
🔹موضوع سخنرانی امروز جمعه ۵/٢٢/:
*الگوی دینی زیست اخلاقی در عصر شبکه‌‌‌‌های اجتماعی*
🔹سخنران: دکتر *حسینعلی رحمتی*، دکتری فلسفه اخلاق، پژوهشگاه قرآن و حدیث
🔹زمان: روز چهارم محرم
ساعت 18:45 الی 20:15
شنبه بیست و سوم مرداد ۰۰
حالا که شرّ شد چه کنیم؟: وظایف اخلاقیِ پسامشهوریت در فضای مجازی حالا که شرّ شد چه کنیم؟: وظایف اخلاقیِ پسامشهوریت در فضای مجازی ماجرای هلیا نه اولین مورد نه آخرین مورد از مشهور شدن (ناخواسته) نوجوانان در فضای مجازی است و با قاطعیت می‌توان گفت که مواردی از این دست در آینده نیز تکرار خواهد شد. از این رو لازم است این مسئله به صورت بنیادی بررسی و برای کاهش پیامد‌‌‌‌های آن چاره اندیشی شود. شنبه دوم مرداد ۰۰
آمار سایت
مشاهده کامل آمار