جدیدترین مقالات

...
جستجو
🔻حوزه های علمیه و مستمعانِ شبکه‌مندِ نسلِ«لیروا منکم» 🔻حوزه های علمیه و مستمعانِ شبکه‌مندِ نسلِ«لیروا منکم» گسترش شبکه های اجتماعی در جامعه ما، حوزه های علمیه را با نسل جدیدی از مستمعان مواجه کرده که یکی از مهم ترین ویژگی های شان حضور در فضای مجازی و انس با شبکه های اجتماعی است. به همین خاطر چنانچه روحانیون مناسبات حاکم بر این شبکه ها و فضای زیستی این مستمعانِ شبکه‌مندِ «حاضر ولی غایب» را نشناسند، در انجام وظایف تبلیغی خود با چالش های فراوان مواجه خواهند شد. دوشنبه سی و یکم شهریور ۹۹ یک فنجان تحقیق(قسمت های 3-6) یک فنجان تحقیق(قسمت های 3-6) مجموعه ویدیوهای کوتاه حاوی نکاتی کاربردی درباره مقاله و پایان نامه نویسی دوشنبه سی و یکم شهریور ۹۹ یک فنجان تحقیق (مجموعه ویدیوهای کوتاه)  1-2 یک فنجان تحقیق (مجموعه ویدیوهای کوتاه) 1-2 اگر کیسه ارزیابی مقالات به تن شما هم خورده و انتظار برای انتشار مقاله‌ پیرتان کرده است شاید خوردن #یک_فنجان_تحقیق بتواند حالتان را بهتر کند.
✅چه ایراداتی موجب می‌شود مقالاتی که برای مجلات علمی پژوهشی یا همایش‌های علمی ارسال می‌کنید رد شود یا اصلاحات مکرر بخواهد؟
در هریک از ویدیوهایی که تقدیم می‌شود، نگارنده با توجه به تجاربی که از ارزیابی مقالات خود و دیگران داشته به یکی از این اشکالات اشاره و راهکارهایی را ارایه می‌کند.

مدت زمان هر ویدیو: حدود سه دقیقه
دکتر #حسینعلی_رحمتی
۱۵ شهریور ۱۳۹۹
این ویدیوها را با هشتگ #یک_فنجان_تحقیق در کانال #اندکی_اندیشه مشاهده کنید
شنبه بیست و دوم شهریور ۹۹
گزارش نشست علمی پیامدهای اخلاقی ضعف سوادرسانه فضای مجازی در خانواده گزارش نشست علمی پیامدهای اخلاقی ضعف سوادرسانه فضای مجازی در خانواده روز سه شنبه 18 شهریور ماه ساعت 10الی 12 هفتمین نشست از سلسله نشست‌های زن، خانواده و فضای مجازی برگزار می شود. در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینعلی رحمتی"عضو هیئت علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث، گروه اخلاق کاربردی" و حجت الاسلام والمسلمین دکتر آینه چی"عضو هیئت علمی و معاون پژوهش پژوهشکده زن و خانواده به گفتگو کارشناسی خواهند پرداخت.
دوشنبه هفدهم شهریور ۹۹
خطرناک تر از تغییر جنسیت خطرناک تر از تغییر جنسیت «شب گذشته خبری مبنی بر این که محمدرضا فروتن بازیگر سینما اقدام به تغییر جنسیت کرده است، به یکی از پربحث‌ترین موضوعات فضای مجازی تبدیل شد و شایعات مختلفی پیرامون این موضوع مطرح شد. در نهایت محمدرضا فروتن، صبح امروز با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، با تکذیب این خبر، به شایعات پایان داد» (سایت میزان، 16 شهريور 1399، کد خبر: ۶۵۳۲۷۵).

تغییر جنسیت (یا به تعبیر برخی، «تطبیق شخصیت»)‌، مسئله ای شخصی است که انجام آن توسط دیگران و حتی افراد مشهور، حتی اگر اخبارش صحت هم داشته باشد، به خود آنها مربوط می شود. این کار اگر با مراعات ضوابط قانونی، شرعی، و اخلاقی انجام شده باشد به خودی خود خطری را متوجه جامعه نمی کند و اگر خطری هم داشته باشد متوجه خود فرد است؛ اما، از منظر آسیب شناسی اخلاقی شبکه های اجتماعی، از آن خطرناک تر این است که ما:

دوشنبه هفدهم شهریور ۹۹
آمار سایت
مشاهده کامل آمار