جدیدترین مقالات

...
آیا پایان عصر شبکه های اجتماعی فرارسیده است؟ آیا پایان عصر شبکه های اجتماعی فرارسیده است؟ 🔘 در کشور ما تا جایی که نگارنده مطلع است آینده پژوهی اخلاقی درباره فضای مجازی و شبکه های اجتماعی متاسفانه هنوز جدی گرفته نشده است و این کم کاری به احتمال زیاد در آینده جامعه ما را با مشکلات و معضلات فراوانی مواجه خواهد کرد.
🔻حسینعلی رحمتی، کتاب «تزاحم اخلاقی در شبکه های اجتماعی»، انتشارات پژوهشگاه قرآن و حدیث، چاپ اول، 1401.
برای خرید کتاب کلیک کنید👈🏿 https://b2n.ir/z64022
چهارشنبه بیست و یکم تیر ۰۲
با تردز عضو جدید خانواده شبکه های اجتماعی چه کنیم؟ با تردز عضو جدید خانواده شبکه های اجتماعی چه کنیم؟ یکی دو روز اخیر شرکت متا از میکروبلاگ متن محور «تردز» (Threads) رونمایی کرد، و درهمین فاصله تعداد کاربران آن از مرز 30 میلیون نفر فراتر رفت.
به بهانه ورود این عضو جدید شبکه های اجتماعی، بخش هایی از یادداشتی که دو سال قبل همزمان با راه اندازی «کلاب هاوس» از منظر #اخلاق_فناوری_اطلاعات نوشته شد خدمت مخاطبان گرامی تقدیم می‌کنم؛ چرا که مباحث مطرح شده در آنجا برای این پلتفرم هم قابل طرح است.
جمعه شانزدهم تیر ۰۲
💢 جایگاه فرادستی اخلاق در شخصیت و اندیشه امام علی(ع) 💢 جایگاه فرادستی اخلاق در شخصیت و اندیشه امام علی(ع) بررسي سيره و سلوک امام علي(ع)‌ در مقاطع مختلف زندگي اش ‌ نشان گر آن است که #اخلاق را مي توان کليدواژه، يا يکي از کليدواژه هاي شناخت شخصيت امام دانست. ‌ پنج شنبه پانزدهم تیر ۰۲ والدین و تربیت اخلاقی کودکان برای شبکه های اجتماعی والدین و تربیت اخلاقی کودکان برای شبکه های اجتماعی تصویب قوانین برای پیشگیری از آسیب دیدن کودکان در فضای مجازی هرچند امری لازم است، ولی کافی نیست؛ چرا که هم کودکان و نوجوانان امروزه می‌توانند به راحتی محدودیت های قانونی و عرفی را دور بزنند، یکشنبه یازدهم تیر ۰۲ توهین به مقدسات دینی، به مثابه امری غیراخلاقی توهین به مقدسات دینی، به مثابه امری غیراخلاقی توهین و بی احترامی به #قرآن، کتاب مقدس میلیون ها انسان در سراسر جهان، نه تنها بیانگر ازادی بیان نیست بلکه دمیدن در آتش کینه و نزاع و تهدید صلح و امنیت جهانی است. جمعه نهم تیر ۰۲
آمار سایت
مشاهده کامل آمار