اندکی اندیشه (پايگاه اطلاع رساني دکتر حسینعلی رحمتی)

...
جستجو
🩸😃🩸 اخفاءالمثل: ضرب المثل هایی طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (اخفا) (۳) 🩸😃🩸 اخفاءالمثل: ضرب المثل هایی طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (اخفا) (۳) پنج شنبه بیست و دوم خرداد ۹۹ بخش گفت و گوی سایت فعال است بخش گفت و گوی سایت فعال است در بخش گفت وگوی سایت شما می توا نید دیدگاه ها و مطالب خود را با مدیر سایت و دیگر مراجعه کنندگان به این پایگاه در میان بگذارید. و از نظرات دیگران درباره مطالب مطرح شده در بخش های مختلف سایت اندکی اندیشه مطلع شوید.
البته دیدگاه خود درباره یک مطلب خاص را در ذیل همان مطلب هم می توا نید درج کنید.

ادرس بخش نظرات در متن خبر است

دوشنبه نوزدهم خرداد ۹۹
به ما توهین کنید لطفا ! به ما توهین کنید لطفا ! وقتی تتلو رکیک ترین ناسزاها را به مخاطبان خود می گوید و در عین حال تعداد اعضای صفحه اش یک میلیون بیش از مجموع اعضای صفحات اجتماعی چند نفر از اندیشمندان جامعه است، و بعد از بسته شدن صفحه اش به مجرد راه اندازی صفحه جدید بلافاصله چندین هزار نفر از ما عضو صفحه اش می شویم یعنی به او التماس می کنیم به ما توهین کند.
شنبه هفدهم خرداد ۹۹
ما، رومینا، و سَندرُم «پایِ فرار و داسِ بی قرار» ما، رومینا، و سَندرُم «پایِ فرار و داسِ بی قرار» ماجرای قتل فجیع دختر نوجوانی به نام رومینا اشرفی که توسط پدرش به خاطر فرار از خانه و پناه بردن به خانه اقوام پسری که دوست می داشته با داس کشته شد، در روزهای اخیر بازتاب رسانه ای گسترده ای داشت و از ابعاد گوناگون درباره آن بحث شد. این گونه حوادث دلخراش و تاسف بار چنانچه آسیب شناسی و ریشه یابی و برای پیشگیری از آنها چاره اندیشی نشود، طبیعتا در آینده به صورت های دیگر نیز تکرار خواهد شد. مکتوب حاضر از منظر تحولات ارزشی بین نسلی» سعی می کند به ریشه یابی وقایعی از قبیل ماجرای رومینا بپردازد. در این زمینه چند نکته قابل ذکر است: شنبه دهم خرداد ۹۹  اخفاءالمثل: ضرب المثل هایی طنزآمیز درباره اخلاق فضای مجازی  (2) اخفاءالمثل: ضرب المثل هایی طنزآمیز درباره اخلاق فضای مجازی (2) اخلاقی زیستن در فضای مجازی نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است، و یکی از ابزارهایی که برای این کار می شود به کار برد استفاده از ضرب المثل است که در فرهنگ و ادب سرزمین ما و دیگر جوامع سابقه ای طولانی دارد. از آنجا که در ادبیات اخلاق فناوری اطلاعات (اَخفا) چنین کاری نشده بود نگارنده تصمیم گرفت در این زمینه طبع خود را بیازماید. از این رو با بهره گیری از گنجینه غنی ضرب المثل های کهن فارسی، نمونه هایی از ضرب المثل های متناسب با فضای مجازی را، همراه با رگه هایی از طنز، تدوین کرد و آنها را «اَخفاءالمثَل» نامید که هم بر وزن «ضرب المثل» است هم کلمه اَخفا (مخفف اخلاق فناوری اطلاعات) در آن وجود دارد. امید که مقبول طبع مردم صاحب هنر شود. پنج شنبه هشتم خرداد ۹۹
آمار سایت
مشاهده کامل آمار