اندکی اندیشه (پايگاه اطلاع رساني دکتر حسینعلی رحمتی)

...
ماشین‌‌‌‌های سوپرهوشمند و مسئله اخلاق ماشین‌‌‌‌های سوپرهوشمند و مسئله اخلاق ✅برخی متخصصان هوش مصنوعی گفته اند امکان این که در قرن حاضر «ماشینی هوشمندتر از انسان» superintelligent AI ساخته شود بسیار ا ست، و برای این که کنترل امور از دست انسان خارج نشود باید با تشریک مساعی جهانی کد‌‌‌‌های اخلاقی خاصی تدوین شود.
⭕️سوال این است: برای این که افراد و مراکز اخلاق پژوه ایرانی را آماده مشارکت در چنین فرایندی کنیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟

حسینعلی رحمتی
۱۲ آبان ۱۴۰۰
چهارشنبه دوازدهم آبان ۰۰
فضای مجازی و خطر کاهش روابط حقیقی در فضای فیزیکی فضای مجازی و خطر کاهش روابط حقیقی در فضای فیزیکی خطر جایگزین شدن «ارتباطات دیجیتالی» به جای روابط خانوادگی در «فضای فیزیکی» جدی است. برای مواجهه با پیامد‌‌‌‌های اخلاقی آن، چه باید کرد؟

#اتیکاتور
یکشنبه نهم آبان ۰۰
اتیکاتور هوش مصنوعی اتیکاتور هوش مصنوعی
هنر‌‌‌‌های تصویری از قبیل کارتون، ابزاری جذاب و موثر برای بیان #کوتاه و #گویای مسایل اخلاقی مربوط به فناوری اطلاعات است.

من اسم این گونه کاریکاتور ها را #اتیکاتور گذاشته ام (تلفیق اتیکز و کاریکاتور)

(تصویر: از اینترنت. ترجمه: حسینعلی رحمتی)
@harahmati
جمعه دوم مهر ۰۰
فضای مجازی، تعظیم شعائر دینی، و  فرصتی بی تکرار فضای مجازی، تعظیم شعائر دینی، و فرصتی بی تکرار در دو سه دهه اخیر «فضای مجازی» به عنوان یک رسانه فراگیر وارد جامعه ما شده است؛ رسانه ای که به خاطر برخورداری از شرایط سه گانه ای که برای تعظیم شعائر دینی گفته شد ظرفیت آن را دارد که در خدمت این امر قرار گیرد. دوشنبه هشتم شهریور ۰۰ الگوی دینی زیست اخلاقی در عصر شبکه‌‌‌‌های اجتماعی الگوی دینی زیست اخلاقی در عصر شبکه‌‌‌‌های اجتماعی خانه قرآن و عترت سیده نفیسه(س) برگزار می‌کند:
♦️مراسم معرفت حسینی
🔹موضوع سخنرانی امروز جمعه ۵/٢٢/:
*الگوی دینی زیست اخلاقی در عصر شبکه‌‌‌‌های اجتماعی*
🔹سخنران: دکتر *حسینعلی رحمتی*، دکتری فلسفه اخلاق، پژوهشگاه قرآن و حدیث
🔹زمان: روز چهارم محرم
ساعت 18:45 الی 20:15
شنبه بیست و سوم مرداد ۰۰
آمار سایت
مشاهده کامل آمار