اندکی اندیشه (پايگاه اطلاع رساني دکتر حسینعلی رحمتی)

...
ما و  کلاب هاوس: با فرزندان جدید خانواده شبکه‌‌‌‌های اجتماعی چگونه رفتار کنیم؟ ما و کلاب هاوس: با فرزندان جدید خانواده شبکه‌‌‌‌های اجتماعی چگونه رفتار کنیم؟ «کلاب هاوس» را می‌توان جدیدترین عضو خانواده رو به ازدیاد شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دانست. فراگیر شدن این شبکه در کشورمان فرصت مناسبی است برای بررسی یک موضوع بنیادین درباره شبکه‌‌‌‌های اجتماعی، یعنی «چگونگی مواجهه با شبکه‌‌‌‌های جدید». البته در این جا مقصود بیشتر شبکه‌‌‌‌های غیرایرانی است. جمعه بیستم فروردین ۰۰ کلیک ها آدم می‌کُشند؛ بدتر از گلوله کلیک ها آدم می‌کُشند؛ بدتر از گلوله قتی شما شایعه فوت یا بیماری یک چهره مشهور را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی منتشر می‌کنید بدون این که از درستی اش اطمینان داشته باشید، در وا قع نه تنها به خود او که به بستگانش نیز گلوله ای را شلیک کرده اید. شما شب راحت می‌خوابید ولی آنها علاوه بر غم و دردشان باید ساعت ها به این و آن جواب دهند که حقیقت ماجرا چیست. شما در واقع خنجری به روح و روان او و دوستان و بستگانش فرو کرده اید که درد آن به راحتی، و شاید هیچگاه، تسکین پیدا نمی‌کند. چهارشنبه یازدهم فروردین ۰۰ ما و شما هم تبر زدیم ما و شما هم تبر زدیم دختر نوجوانی را که در یکی دو فیلم و سریال نقشی معمولی بازی کرده بود در قد و قواره یک هنرمند با تجربه به مراسم رسمی دعوت کردیم، در برنامه‌‌‌‌های اینترنتی ادا‌‌‌‌های بچه گانه او و همسرش را رسانه ای کردیم، درباره زندگی خصوصی اش داستانسرایی کردیم، و او را که عاشق دیده شدن بود در شعله فلش دوربین‌‌‌‌های مان سوزاندیم. با بهانه و بی بهانه او را در برنامه‌‌‌‌های مختلف تلویزیونی و اینترنتی نشان دادیم و ابزاری کردیم برای کسب بیننده و درآمد. یکشنبه هشتم فروردین ۰۰ آسیب شناسی مواجهه ما با مسائل اخلاقی فضای مجازی آسیب شناسی مواجهه ما با مسائل اخلاقی فضای مجازی
✅ هر چند وقت یک بار به خاطر ویدیو یا تصاویر نامناسبی که از سوی سلبریتی ها و چهره‌‌‌‌های مشهور شبکه‌‌‌‌های اجتماعی منتشر می‌شود شاهد موجی از اعتراض و انتقاد و بحث و گفت وگو و ارایه راهکار از سوی اقشار تحصیل کرده و مسوولان گرفته تا کاربران عادی در فضای مجازی و حقیقی هستیم،‌ و معمولا پس از چند روز همه چیز به فراموش سپرده می‌شود تا وقتی مورد بعدی فراگیر شود.
پنج شنبه بیست و هشتم اسفند ۹۹
♦️♦️جیک جیکِ مستانِ «میلاد»ها بر شاخه شکننده شبکه‌‌‌‌های اجتماعی ♦️♦️جیک جیکِ مستانِ «میلاد»ها بر شاخه شکننده شبکه‌‌‌‌های اجتماعی ده اشتباه چهره‌‌‌‌های مشهور شبکه‌‌‌‌های اجتماعی:

دستگیری میلاد حاتمی، از شاخ‌‌‌‌های اینستایی و متهم به راه اندازی سایت قماربازی و شرط بندی در ترکیه و استرداد او به ایران، بار دیگر ضرورت ارزیابی انتقادی رفتار چهره‌‌‌‌های فعال در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی را آشکار کرد. انس و ارتباط بیش از اندازه این افراد با شبکه ها به مرور زمان موجب شده که آنها به این توهم دچار شوند که «فضای حقیقی هم مانند فضای مجازی است». این توهم موجب می‌شود که آنها امکان تصمیم گیری درست و زندگی معقول و اخلاقی در این فضا را از دست بدهند، و برای خود و دیگران دردسر ساز شوند.
شنبه بیست و سوم اسفند ۹۹
آمار سایت
مشاهده کامل آمار