اندکی اندیشه (پايگاه اطلاع رساني دکتر حسینعلی رحمتی)

...
جستجو
 تبریک به دانشجویان ناپرهیز تبریک به دانشجویان ناپرهیز جا دارد روز دانشجو و هفته پژوهش را تبریک بگوییم به آن دسته از دانشجویانی که: یکشنبه هفدهم آذر ۹۸ نشست علمی «بررسی اخلاقی سقط کردن جنین دارای معلولیت» نشست علمی «بررسی اخلاقی سقط کردن جنین دارای معلولیت» نشست علمی «بررسی اخلاقی سقط کردن جنین دارای معلولیت» با حضور نعیمه پورمحمدی و حسینعلی رحمتی برگزار خواهد شد. شنبه هجدهم آبان ۹۸ لطفا برای معرفی این قاتل کمک کنید!! لطفا برای معرفی این قاتل کمک کنید!! نوشتن مطلب حاضر برای نویسنده رنج آور است؛ هم به خاطر حادثه دردناکی که بهانه نوشتن آن شده هم به این خاطر که شاید به راحتی می شد مانع از این اتفاق شد.
خلاصه ماجرا این که به گفته خبرگزاری ها در شهر فردوس بیرجند چند جوان با سرعت مشغول رانندگی بودند که تصمیم می گیرند تصاویر آن را به صورت زنده (لایو) در صفحه اینستاگرام یکی از سرنشینان خودرو منتشر کنند. به گزارش روزنامه جام جم، «پیام شروع لایو اینستاگرام بالای صفحه دوستانشان آمد و چند نفری برای تماشا به صفحه او پیوستند. صدای موزیک و ماشینی که با سرعت می‌راند و صدای خنده و خوشی پنج جوان بیرجندی تمام آن چیزی بود که در لایو آن شب ضبط شد اما به یک دقیقه هم نکشید که ناگهان صفحه سیاه شد و صدای کوبیده شدن ماشین و فریادهای سرنشینان خودرو، جایش را به تمام خوشی‌هایی داد که تا چند دقیقه قبل قرار بود در معرض نمایش باشد.» بر اثر این حادثه متاسفانه چهار نفر از پنج سرنشین خودرو کشته شدند.
شنبه هجدهم آبان ۹۸
چه کسی «تبر» را به دست «سحر» داد؟ چه کسی «تبر» را به دست «سحر» داد؟ دختری که با نام «سحر تبر» در شبکه های اجتماعی مشهور شده بود دستگیر و مصاحبه اش از صداو سیما پخش شد. در این جا به درست یا نادرست بودن انتشار این مصاحبه، یا اتهاماتی که برای او ذکر شده کاری ندارم، ولی از نگاهی کلان تر و از منظر «اخلاق فناوری اطلاعات» (اَخفا) بررسی آن را لازم می دانم. دوشنبه سیزدهم آبان ۹۸ حوزه های علمیه و «هجرت دوسویه» حوزه های علمیه و «هجرت دوسویه» گفت و گو با مجله «حریم امام»، درباره ضرورت ها و بایسته های مهاجرت طلاب به / و از حوزه های علمیه بزرگ دوشنبه پانزدهم مهر ۹۸
شرکت سازنده