آرشیو اخبار صفحه یک

...
زنان و خطر فرونشست در سیاه چاله سایت های کاریابی زنان و خطر فرونشست در سیاه چاله سایت های کاریابی 🔹هرچند فضای مجازی امروزه امکان کسب درآمد از طریق کارهای خدماتی را برای همگان آسان و راحت کرده است، اما برخی افراد سودجو با سوءاستفاده از این فرصت، اقدام به فریب کاری، آزار و اخاذی از افراد می‌کنند و در این میان خانم ها به ویژه دختران جوان، جزو نخستین طعمه ها هستند. در این که با این افراد سودجو باید برخورد قانونی شود تردیدی نیست، ولی نمی‌توان به این بسنده کرد و بایستی در این زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کرد.

🔹برای کاهش قربانیان، توجه به موارد زیر ضروری است:
جمعه سوم آذر ۰۲
کمک های اخلاق به هوش مصنوعی (هومص) (ویدیو) کمک های اخلاق به هوش مصنوعی (هومص) (ویدیو) چند برش از نشست برگزار شده در خبرگزاری ابنا درباره اخلاق هوش مصنوعی
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینعلی رحمتی، اخلاق‌پژوه و مدرس فلسفه، در نشست علمی «خدمات متقابل هوش مصنوعی و اخلاق اسلامی» عنوان کرد: از کارکرد‌های اخلاق، تعالی‌بخشی به اهدافِ طراحی و توسعه هوش مصنوعی است.
جمعه بیست و ششم آبان ۰۲
💢تعطیل شدن «من و تو»؛ مسئله این نیست 💢تعطیل شدن «من و تو»؛ مسئله این نیست شبکه ماهواره ای فارسی زبان «من و تو» چند روز قبل از احتمال توقف فعالیت خود خبر داد (سایت تابناک، 22 آبان 1402). این که این کار واقعا اتفاق خواهد افتاد یا برنامه ریزان آن نقشه دیگری در سر دارند نامعلوم است و فعلا مورد بحث نیست. همچنین کژکارکردهای سیاسی آن هم غیرقابل انکار است و باید توسط اهل فن بررسی شود. آنچه یادداشت حاضر بر آن تاکید دارد این است که همه افراد و نهادهایی که در جامعه ما با مسئله رسانه، فضای مجازی، اخلاق، تعلیم و تربیت و سیاستگذاری فرهنگی به خصوص برای نسل جوان سروکار دارند بایستی فرایند شکل گیری و فعالیت این شبکه را به صورت موردی تحلیل و بررسی کنند و از قوت و ضعف های آن درس ها و تجربه های لازم را برای سیاستگذاری، برنامه ریزی و فعالیت فرهنگی و تربیتی در جامعه امروز ایران کسب کنند. این بحث ابعاد و زوایای گوناگونی دارد ولی در این جا بیشتر از منظر بهره گیری این شبکه از #فضای_مجازی برای ترویج هنجارها و ارزش های مدنظر خود مورد بررسی قرار می‌گیرد. آنچه می‌آید نه در دفاع ازاین رسانه که در نقد آن، و برای پیشگیری از مرجعیت یافتن چنین رسانه هایی در آینده بیان می‌شود. پنج شنبه بیست و پنجم آبان ۰۲ علامه طباطبایی و فلسفه اخلاق فضای مجازی علامه طباطبایی و فلسفه اخلاق فضای مجازی 💢آتشی که افروخت ... شعله ای که باید بیافروزیم
یکی از خدمات سترگ علامه طباطبایی روشن نگاه داشتن چراغ #عقلانیت و خردورزی در جامعه معاصر ایران بود.ریزه خواری های امروز ما برسفره فلسفه اسلامی مدیون جهد و جهاد آن مرد بزرگ و شاگردانش است.
ازاین رو، ازباب شکر نعمت، بر ما فرض است که این سنت را بشناسیم و برای #تکمیل_وتداوم آن تلاش کنیم.
🔘پ ن:
آیا از سنت حکمی علامه می‌شود برای #فلسفه_اخلاق_فضای_مجازی استفاده کرد؟

حسینعلی رحمتی
۲۴ آبان ۱۴۰۲
چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۰۲
کارکردهای اخلاق برای هوش مصنوعی کارکردهای اخلاق برای هوش مصنوعی به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع)، نشست علمی «خدمات متقابل هوش مصنوعی و اخلاق اسلامی» با حضور و ارائه حجت الاسلام و المسملین دکتر «حسینعلی رحمتی» و حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حمید محسنی» در تحریریه خبرگزاری ابنا برگزار شد.

رحمتی:
🔹 اگر بگوییم دنیای امروز به دوران ماقبل هوش مصنوعی و مابعد آن تقسیم شده، حرفی به اغراق نگفته‌ایم.

🔹در نسبت بین هوش مصنوعی و اخلاق چهار موضوع محوری قابل طرح است:
1. کمک‌های #اخلاق به هوش مصنوعی
2.کمک‌های #هوش_مصنوعی به اخلاق
3.چالش‌های اخلاقی هوش مصنوعی
4. راه های حل‌ این چالش‌ها
در این نشست فقط درباره مورد اول بحث شده است.

🔹ما در تفکر اسلامی و به طور خاص در مکتب اهل بیت(ع) آموزه‌های فراوانی داریم که در حوزه فناوری اطلاعات به صورت عام و هوش مصنوعی به صورت خاص، قابل استفاده است و این از مزیت‌های مکتب اهل بیت(ع) است. اما این ادعا به تنهایی کافی نیست، باید این آموزه‌ها مثل فرآورده‌های معدنی استخراج و بازتولید شده و متناسب با فضای هوش مصنوعی و مسائل و موضوعات آن برای جامعه و دنیای امروز بیان شود.
یکشنبه بیست و یکم آبان ۰۲
آمار سایت
مشاهده کامل آمار