اندکی اندیشه (پايگاه اطلاع رساني دکتر حسینعلی رحمتی)

...
جستجو
🔥 فرامینِ اخلاقیدن در فضای مجازی 🔥 فرامینِ اخلاقیدن در فضای مجازی آنچه تقدیم شما میشود بخشی از پروژه پژوهشی نگارنده درباره اخلاق فناوری اطلاعات است و سعی شده در قالب طنز، فرمان هایی را برای اخلاقی زیستن در فضای مجازی تقدیم علاقه مندان کند.
تذکر: مسوولیت هرگونه بی توجهی به صنعت وارونه گویی در این فرامین بر عهده مخاطب گرامی خواهد بود.
پنج شنبه دوم مرداد ۹۹
ضرب المثل هایی نوساخته درباره اخلاق فناوری اطلاعات (اخفا) و حسب حال فضای مجازی (قسمت ۵) ضرب المثل هایی نوساخته درباره اخلاق فناوری اطلاعات (اخفا) و حسب حال فضای مجازی (قسمت ۵) سه شنبه بیست و چهارم تیر ۹۹ کارکردهای اخلاقی فضای مجازی درباب امر به معروف و نهی از منکر کارکردهای اخلاقی فضای مجازی درباب امر به معروف و نهی از منکر به گزارش فرهنگسرای معروف آقای مرتضی حائری مصاحبه ای را با دکتر حسینعلی رحمتی پژوهشگر حوزه اخلاق و فضای مجاری ترتیب داده اند که نظرت تان را در ذیل به آن جلب می کنیم.

امروزه در کنار ارتباطات افراد در فضای حقیقی، و تدوین قوانین و اصول خاص برای این گونه ارتباطات، فضای مجازی هم به عنوان یک جهان واقعی موجب شکل گیری مجموعه ای از رفتارها و کنش های درست یا نادرست شده است که بایستی نسبت به آنها نیز اصول و قواعد خاص تدوین شود تا شاهد ترویج روزافزون رفتارهای نیک و دوری از رفتارهای ناشایست در این فضا باشیم. از این منظر، لازم است امر به معروف و نهی از منکر، به عنوان وظایفی که برخوردار از پشتوانه عقلی و نقلی است، درباره فضای مجازی مورد کاوش قرار گیرد. هرچند این موضوع را می توان از جهات مختلف مورد بررسی و تامل قرار داد ولی با توجه به نقش اخلاق در فضای حقیقی و مجازی، بررسی اخلاقی آن از اولویت بیشتری برخوردار است. از این رو برای نسبت سنجی فضای مجازی با امر به معروف و نهی از منکر‌، با حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینعلی رحمتی، عضو هیات علمی گروه اخلاق کاربردی پژوهشگاه قرآن و حدیث، و پژوهشگر حوزه اخلاق فناوری اطلاعات (اَخفا) به گفت و گو نشسته ایم، با این امید که ضمن واکاوی ابعاد و زوایای این موضوع، زمینه پژوهش بیشتر در این عرصه نوپدید فراهم شود.
چهارشنبه یازدهم تیر ۹۹
⭕️⭕️ اخفاییات:  ضرب المثل هایی نوساخته درباره اخلاق فناوری اطلاعات (اخفا) و حسب حال فضای مجازی (قسمت ۴) ⭕️⭕️ اخفاییات: ضرب المثل هایی نوساخته درباره اخلاق فناوری اطلاعات (اخفا) و حسب حال فضای مجازی (قسمت ۴) چهارشنبه یازدهم تیر ۹۹ ⭕️ همدست قاتل در خانه ماست ⭕️ همدست قاتل در خانه ماست چند روز از قتل فجیع رومینا اشرفی، دختر سیزده ساله تالشی، به دست پدرش، گذشت، و ما به راحتی آن را فراموش کردیم. رومینا زنده نمی شود، ولی چنانچه عوامل و زمینه های این فاجعه شناخته نشود هرلحظه ممکن است مشابه آن برای دیگر رومیناهای جامعه ما اتفاق افتد. بنابراین، «علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد». شنبه بیست و چهارم خرداد ۹۹
آمار سایت
مشاهده کامل آمار