چهار

...
♨️ چت جی پی تی؛ و ضرورت تدوین «الگوی مواجهه اخلاقی با فناوری های نوین» ♨️ چت جی پی تی؛ و ضرورت تدوین «الگوی مواجهه اخلاقی با فناوری های نوین» در دنیای شبکه مند شده، کشور ما هم از جامعه جهانی جدا نیست و تجربه های گذشته نشان داده که شهروندان به هر صورت، زود یا دیر و کم یا زیاد، سراغ این فناوری ها خواهد رفت. از این رو همه افراد و نهادهای مرتبط با اخلاق و / یا فناوری در کشورمان باید برای مواجهه با این فناوری ها الگویی را تعریف کنند تا با آمدن هر فناوری جدید، هم جامعه هم نهادهای حاکمیتی و غیر حاکمیتی تکلیف خود را بدانند و بتوانند با آن مواجهه معقول و منطقی داشته باشند. همان طور که در موارد دیگر، مانند وقوع سیل و زلزله، هم اگر سیاست ها و برنامه های کلان و وظایف هر شهروند و نهادی از قبل مشخص شده و آموزش های لازم داده شده باشد میزان ضرر و زیان به کمترین حد خود می‌رسد. یکشنبه هفتم اسفند ۰۱ ضرورت پروژه مطالعاتی در اخلاق فناوری اطلاعات ضرورت پروژه مطالعاتی در اخلاق فناوری اطلاعات عنوان سخنرانی بنده در دوره آموزشی: مدرسه تخصصی اخلاق پژوهی روشمند: «چرا باید پروژه مطالعاتی داشته باشیم؟: بررسی موردی اخلاق فناوری اطلاعات»

مدرسه تخصصی اخلاق پژوهی روشمند روز یکشنبه، 23 بهمن، 1401 لغایت چهارشنبه، 24 اسفند، 1401 توسط انجمن علمی معارف اسلامی دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شهید بهشتی در شهر تهران استان تهران برگزار می‌شود.
حوزه های تحت پوشش: هنر و علوم انسانی
برگزار کننده: انجمن علمی معارف اسلامی دانشگاه شهید بهشتی, دانشگاه شهید بهشتی
جمعه پنجم اسفند ۰۱
دغدغه های اخلاقی درباره «جی پی تی تیری»GPT-3 (قسمت دوم) دغدغه های اخلاقی درباره «جی پی تی تیری»GPT-3 (قسمت دوم) می بینید که مسئله به این سادگی و راحتی که شما تصور کرده‌اید نیست و نگرانی‌ها و سوال‌ها و ابهام‌های اخلاقی ما نسبت به شما و هم جنسان شما زیاد است. طبیعتاً هر چه شما پیشرفته تر شوید به همان اندازه که به نوع بشر خدمت می‌کنید (و از این جهت از شما متشکریم) به همان اندازه یا بیشتر هم ترس و نگرانی ما افزایش پیدا می‌کند؛ به دلایلی که به برخی از آنها اشاره شد. دوشنبه یکم اسفند ۰۱ ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (2) ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (2) @دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی فایده کردند: یکی کاربری که اندیشه کرد و پُست نگذاشت، و دیگر آن که پُست گذاشت و اندیشه نکرد. پُست هرچند بیشتر بگذاری، چون سوادش نداری نادانی (با اجازه از شیخ اجل، سعدی)

@از سه چیز باید ترسید: تصویر زیبا در پروفایل، چاپلوسی در پی وی، استاد استاد گفتن در چت های دانشجویی

@ سایتی که بیننده نداره را فیلتر نمی‌کنند

@نه همین عکس پروفایل است نشان واقعیت

@ احترام کانال با ادمین آن است

شنبه بیست و نهم بهمن ۰۱
ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (1) ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (1) 🌺 به شادباش مبعث پیامبر گرامی اسلام(ص)
✅استفاده از طنز و قالب های ادبی مثل ضرب المثل یکی از ابزارهایی است که از طریق آن می‌توان به ترویج اخلاق فناوری اطلاعات (اَخفا) پرداخت. در این راستا، نگارنده با بهره گیری از گنجینه غنی ضرب المثل های کهن فارسی، نمونه هایی از ضرب المثل های متناسب با فضای مجازی را، همراه با رگه هایی از طنز، تدوین کرده و آنها را « #اَخفاءالمثل » نامیده تا هم بر وزن «ضرب المثل» باشد هم کلمه «اَخفا» (مخفف اخلاق فناوری اطلاعات) در آن وجود داشته باشد. امید که مقبول طبع مردم صاحب هنر شود.

جمعه بیست و هشتم بهمن ۰۱
آمار سایت
مشاهده کامل آمار