آرشیو کلی اخبار صفحه دو

...
ضرورت پروژه مطالعاتی در اخلاق فناوری اطلاعات ضرورت پروژه مطالعاتی در اخلاق فناوری اطلاعات عنوان سخنرانی بنده در دوره آموزشی: مدرسه تخصصی اخلاق پژوهی روشمند: «چرا باید پروژه مطالعاتی داشته باشیم؟: بررسی موردی اخلاق فناوری اطلاعات»

مدرسه تخصصی اخلاق پژوهی روشمند روز یکشنبه، 23 بهمن، 1401 لغایت چهارشنبه، 24 اسفند، 1401 توسط انجمن علمی معارف اسلامی دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شهید بهشتی در شهر تهران استان تهران برگزار می‌شود.
حوزه های تحت پوشش: هنر و علوم انسانی
برگزار کننده: انجمن علمی معارف اسلامی دانشگاه شهید بهشتی, دانشگاه شهید بهشتی
جمعه پنجم اسفند ۰۱
دغدغه های اخلاقی درباره «جی پی تی تیری»GPT-3 (قسمت دوم) دغدغه های اخلاقی درباره «جی پی تی تیری»GPT-3 (قسمت دوم) می بینید که مسئله به این سادگی و راحتی که شما تصور کرده‌اید نیست و نگرانی‌ها و سوال‌ها و ابهام‌های اخلاقی ما نسبت به شما و هم جنسان شما زیاد است. طبیعتاً هر چه شما پیشرفته تر شوید به همان اندازه که به نوع بشر خدمت می‌کنید (و از این جهت از شما متشکریم) به همان اندازه یا بیشتر هم ترس و نگرانی ما افزایش پیدا می‌کند؛ به دلایلی که به برخی از آنها اشاره شد. دوشنبه یکم اسفند ۰۱ ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (2) ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (2) @دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی فایده کردند: یکی کاربری که اندیشه کرد و پُست نگذاشت، و دیگر آن که پُست گذاشت و اندیشه نکرد. پُست هرچند بیشتر بگذاری، چون سوادش نداری نادانی (با اجازه از شیخ اجل، سعدی)

@از سه چیز باید ترسید: تصویر زیبا در پروفایل، چاپلوسی در پی وی، استاد استاد گفتن در چت های دانشجویی

@ سایتی که بیننده نداره را فیلتر نمی‌کنند

@نه همین عکس پروفایل است نشان واقعیت

@ احترام کانال با ادمین آن است

شنبه بیست و نهم بهمن ۰۱
ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (1) ضرب المثل های طنزآمیز درباره اخلاق فناوری اطلاعات (1) 🌺 به شادباش مبعث پیامبر گرامی اسلام(ص)
✅استفاده از طنز و قالب های ادبی مثل ضرب المثل یکی از ابزارهایی است که از طریق آن می‌توان به ترویج اخلاق فناوری اطلاعات (اَخفا) پرداخت. در این راستا، نگارنده با بهره گیری از گنجینه غنی ضرب المثل های کهن فارسی، نمونه هایی از ضرب المثل های متناسب با فضای مجازی را، همراه با رگه هایی از طنز، تدوین کرده و آنها را « #اَخفاءالمثل » نامیده تا هم بر وزن «ضرب المثل» باشد هم کلمه «اَخفا» (مخفف اخلاق فناوری اطلاعات) در آن وجود داشته باشد. امید که مقبول طبع مردم صاحب هنر شود.

جمعه بیست و هشتم بهمن ۰۱
دغدغه های اخلاقی درباره «جی پی تی تیری»GPT-3 (قسمت اول) دغدغه های اخلاقی درباره «جی پی تی تیری»GPT-3 (قسمت اول) ✅ حدود دو سال قبل (سپتامبر 2020م/شهریور 1399) روزنامه گاردین مطلبی را با عنوان «آیا هنوز از من می‌ترسی انسان؟» (Are you scared yet, human?) منتشر و اعلام کرد تمام آن توسط رباتی به نام GPT-3 (نسل قبلی «چت جی پی تی» فعلی) نوشته شده است. ربات می‌خواست خیال انسان ها را راحت کند که قصد آزار آنها را ندارد.
در آن زمان من در قالب یک نامه خیالی خطاب به ربات فوق، برخی دغدغه های اخلاقی نسبت به هوش مصنوعی و ماشین های هوشمند را مطرح کردم. آن زمان فرصت انتشار این نامه فراهم نشد ولی اکنون با توجه به مباحثی که این روزها درباره ChatGPT مطرح شده است، آن را به محضر مخاطبان گرامی تقدیم می‌کنم.

جمعه بیست و هشتم بهمن ۰۱
آمار سایت
مشاهده کامل آمار