اندکی اندیشه (پايگاه اطلاع رساني دکتر حسینعلی رحمتی)

...
جستجو
گزارش نشست علمی پیامدهای اخلاقی ضعف سوادرسانه فضای مجازی در خانواده گزارش نشست علمی پیامدهای اخلاقی ضعف سوادرسانه فضای مجازی در خانواده روز سه شنبه 18 شهریور ماه ساعت 10الی 12 هفتمین نشست از سلسله نشست‌های زن، خانواده و فضای مجازی برگزار می شود. در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینعلی رحمتی"عضو هیئت علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث، گروه اخلاق کاربردی" و حجت الاسلام والمسلمین دکتر آینه چی"عضو هیئت علمی و معاون پژوهش پژوهشکده زن و خانواده به گفتگو کارشناسی خواهند پرداخت.
دوشنبه هفدهم شهریور ۹۹
خطرناک تر از تغییر جنسیت خطرناک تر از تغییر جنسیت «شب گذشته خبری مبنی بر این که محمدرضا فروتن بازیگر سینما اقدام به تغییر جنسیت کرده است، به یکی از پربحث‌ترین موضوعات فضای مجازی تبدیل شد و شایعات مختلفی پیرامون این موضوع مطرح شد. در نهایت محمدرضا فروتن، صبح امروز با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، با تکذیب این خبر، به شایعات پایان داد» (سایت میزان، 16 شهريور 1399، کد خبر: ۶۵۳۲۷۵).

تغییر جنسیت (یا به تعبیر برخی، «تطبیق شخصیت»)‌، مسئله ای شخصی است که انجام آن توسط دیگران و حتی افراد مشهور، حتی اگر اخبارش صحت هم داشته باشد، به خود آنها مربوط می شود. این کار اگر با مراعات ضوابط قانونی، شرعی، و اخلاقی انجام شده باشد به خودی خود خطری را متوجه جامعه نمی کند و اگر خطری هم داشته باشد متوجه خود فرد است؛ اما، از منظر آسیب شناسی اخلاقی شبکه های اجتماعی، از آن خطرناک تر این است که ما:

دوشنبه هفدهم شهریور ۹۹
هرچند به خودش مربوط است، ولی به ما مربوط است !! هرچند به خودش مربوط است، ولی به ما مربوط است !! دوشنبه دهم شهریور ۹۹ قریبِ غریب قریبِ غریب قریبِ غریب


پیشکش به محضر منادی انسانیت؛ حسین(ع)
دوشنبه سوم شهریور ۹۹
کتاب «از کعبه تا عشق: نگاهی به حماسه انسان ساز عاشورا» کتاب «از کعبه تا عشق: نگاهی به حماسه انسان ساز عاشورا» حسینعلی رحمتی در کتاب از کعبه تا عشق: نگاهی دوباره به حماسه انسان‌ساز عاشورا آئین سوگواری را در سه بخش ضرورت‌ها، وظیفه‌شناسی، و بایسته‌ها تشریح کرده است. شنبه یکم شهریور ۹۹
آمار سایت
مشاهده کامل آمار