اندکی اندیشه (پايگاه اطلاع رساني دکتر حسینعلی رحمتی)

...
♦️«ساسی مانکن» و آتشی که به جان فرزندان مان می‌افتد ♦️«ساسی مانکن» و آتشی که به جان فرزندان مان می‌افتد ✅ الف) ساسی مانکن، خواننده ایرانی خارج نشین، در تبلیغ ویدیوی جدید خود از چهره ای استفاده کرده که عده زیادی معتقدند بازیگر زن فیلم‌‌‌‌های غیراخلاقی است. چنین کاری حتی در کشور‌‌‌‌های غربی هم کم سابقه است. اگر این مدعا درست باشد با توجه به این که تبلیغ فوق در کمتر یک روز فقط در صفحه خود ساسی و تهیه کننده اش بیش از ده میلیون بار دیده شده است، و با توجه به این که تجارب قبلی نشان داده تعداد بسیار زیادی از نوجوانان و جوانان کشورمان مشتری ویدیو‌‌‌‌های این خواننده هستند، و با توجه به افزایش دسترسی بچه ها به اینترنت به خاطر غیرحضوری شدن کلاس‌‌‌‌های شان، می‌توان گفت این نسل باز هم در برابر یک هجمة اخلاقی جدید قرار گرفته است.
چهارشنبه سیزدهم اسفند ۹۹
♦️آیا آموزه‌‌‌‌های اسلامی برای زیست اخلاقی در فضای فجازی کاربرد دارد؟ ♦️آیا آموزه‌‌‌‌های اسلامی برای زیست اخلاقی در فضای فجازی کاربرد دارد؟ فضای مجازی عرصه ای جدید برای کنشگری اخلاقی در دنیای امروز است. برای زیست اخلاقی در این فضا باید موضوعات، مسائل و چالش‌‌‌‌های اخلاقی مربوط به آن را شناسایی و برای آنها چاره اندیشی کرد. برای این کار علاوه بر عقل بشری، از آموزه هایی که در قرآن و حدیث و سیره و سنت پیامبرگرامی اسلام(ص) و اهلبیت ایشان(ع) وجود دارد هم می‌می توان استفاده کرد، چرا که این آموزه ها فرازمانی و فرامکانی است.
یکشنبه دهم اسفند ۹۹
♦️♦️والدینِ مردود: ده خطای اخلاقی والدین در آموزش آنلاینِ فرزندان ♦️♦️والدینِ مردود: ده خطای اخلاقی والدین در آموزش آنلاینِ فرزندان به مدد فراگیر شدن ویروس کرونا وتعطیلی مراکز آموزشی،آموزش‌‌‌‌های آنلاین در سراسر کشور به طور گسترده آغاز شد (کاری که از سال ها قبل باید انجام می‌شد). به همین خاطر، پدرومادرها و فرزندان (و حتی ‌کادر آموزشی کشور) ناگهان با یک موقعیت جدید و مجموعه ای از وظایف در استفاده از فضای مجازی برای تحصیل مواجه شدند که نسبت به آنها تجربه و آگاهی قبلی نداشتند ولی مجبور به انجامش بودند سه شنبه چهاردهم بهمن ۹۹ از «کلیک» تا «شلیک»؛ یک لحظه غفلت، یک  عمر پشیمانی از «کلیک» تا «شلیک»؛ یک لحظه غفلت، یک عمر پشیمانی ماجرا از انتشار یک عکس در صفحه اینستاگرام آغاز شد. فردی تصویر دوران کودکی یکی از بستگانش را در صفحه اینستاگرام منتشر کرد تا موجبات خنده و تمسخر فامیلی را فراهم کند اما این کار نسنجیده به مذاق «وحید» خوش نیامد چون او انتظار چنین رفتاری را از بستگانش نداشت. همین موضوع به تهدید و چشم غره در لایو‌‌‌‌های اینستاگرامی انجامید تا جایی که تهدیدها شکل جدی به خود گرفت و به تیراندازی کشید و به کشته شدن دو نفر منجر شد سه شنبه هفتم بهمن ۹۹ کارکرد‌‌‌‌های فضای مجازی در تحقق اهداف اخلاقی دروس معارف اسلامی کارکرد‌‌‌‌های فضای مجازی در تحقق اهداف اخلاقی دروس معارف اسلامی آیا اُنس و الفت روزافزون دانشجویان با فضای مجازی، تعریفِ متعارف از «کلاسِ درسِ معارف» را به چالش کشیده و زمان آن رسیده که تعریف و تصویری جدید از این اصطلاح ارایه کنیم؟ در این صورت آیا مفهوم و شاخصه‌‌‌‌های «استادِ درسِ معارف» هم نیازمند بازنگری است؟ پنج شنبه بیست و پنجم دی ۹۹
آمار سایت
مشاهده کامل آمار