جدیدترین مقالات

...
فیلترینگ، اینستا و مسووليت اخلاقي فیلترینگ، اینستا و مسووليت اخلاقي هزاران فرد و موسسه در کشورمان هستند که با مراعات اصول اخلاقی و در راستای اهداف معقول از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می‌کنند. طبیعتا اگر روزی (خدای ناکرده) اینستاگرام فیلتر شد این افراد حق دارند که ناراحت شوند. اما: جمعه بیست و هشتم آذر ۹۹ ♦️سلبریتی ها و باخت اخلاق در داو قمار ♦️سلبریتی ها و باخت اخلاق در داو قمار یکی از پدید‌‌‌‌های قابل توجه در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی در یکی دو سال اخیر تبلیغات روزافزون برخی چهره‌‌‌‌های شناخته شده برای راه اندازی سایت‌‌‌‌های شرط بندی و قمار است. قماربازان از سایت‌‌‌‌های اینترنتی برای انتقال پول و از شبکه‌‌‌‌های اجتماعی برای تبلیغ کار‌‌‌‌های خود استفاده می‌کنند. بررسی فرایند فعالیت آنها از منظر اخلاقی نشان دهنده برخی معضلات و چالش‌‌‌‌های جدی در این زمینه است. 
از این رو کار آنها به دلایل زیر غیراخلاقی محسوب می‌شود:
شنبه بیست و دوم آذر ۹۹
🔻 رباتیک مسوول و پاسخ‌گو:  از نظر اخلاقی چه کسی در قِبال رفتار ربات ها  مسوول است؟ (قسمت 2  از 2) 🔻 رباتیک مسوول و پاسخ‌گو: از نظر اخلاقی چه کسی در قِبال رفتار ربات ها مسوول است؟ (قسمت 2 از 2) 🔻 رباتیک مسوول و پاسخ‌گو: از نظر اخلاقی چه کسی در قِبال رفتار ربات ها مسوول است؟ (قسمت 2 از 2)

✍️ ایمی ون وینزبرگ و نوئل شارکی

✍️ ترجمه و تلخیص: حسینعلی رحمتی
دوشنبه سوم آذر ۹۹
♦️ رباتیک مسوول و پاسخ‌گو  (قسمت اول) ♦️ رباتیک مسوول و پاسخ‌گو (قسمت اول) ♦️ رباتیک مسوول و پاسخ‌گو (قسمت اول)
✅ بخشی از سرمقاله مجله «اخلاق فناوری اطلاعات» Ethics and Information Technology، انتشارات اسپرینگر (ش22، نشر آنلاین: سپتامبر 2020)

ایمی ون وینزبرگ و نوئل شارکی - Aimee van Wynsberghe, Noel Sharkey

ترجمه و تلخیص: حسینعلی رحمتی
دوشنبه سوم آذر ۹۹
‍ ⭕️ مسوولیت اخلاقی طراحان و سازندگان ربات ها و ماشین‌‌‌‌های هوشمند ‍ ⭕️ مسوولیت اخلاقی طراحان و سازندگان ربات ها و ماشین‌‌‌‌های هوشمند بیست و دومین و جدیدترین شماره مجله «اخلاق فناوری اطلاعات» (دسامبر 2020)، که توسط انتشارات اسپرینگر منتشر می‌شود، ویژه «رباتیک مسوول» Responsible Robotics است و بعضی از مسائل و چالش‌‌‌‌های اخلاقی مربوط به این دانش در عرصه تحقیق، طراحی و ساخت ماشین‌‌‌‌های هوشمند را بررسی می‌کند. چهارشنبه بیست و هشتم آبان ۹۹
آمار سایت
مشاهده کامل آمار