اينترنت، هوش مصنوعي و زايش انساني ديگر و جامعه اي جديد

...
جستجو
۱۳۹۷/۴/۱۲ سه شنبه
(0)
(0)
اينترنت، هوش مصنوعي و زايش انساني ديگر و جامعه اي جديد
اينترنت، هوش مصنوعي و  زايش انساني ديگر و جامعه اي جديد
در دو يا سه دهه آينده وضعيت اينترنت، فضاي مجازي و هوش مصنوعي به کجا خواهد رسيد؟ در آن زمان زندگي و شيوه تفکر انسان ها به چه صورت خواهد بود؟ اينها برخي از سوالاتي است که #آينده_پژوهان (futurists) و فعالان عرصه #آينده_پژوهي از هم اکنون بررسي آن را آغاز و به گمانه زني درباره آنها پرداخته اند.

🔻پيش از اين که بدانيم در آينده چه بايد بکنيم لازم است بدانيم که در آينده چه اتفاقاتي مي افتد.
در ويدوي زير، کوين کلي (kevin kelly) در يکي از سخنراني هاي #تد (TED submits)  ضمن گزارشي از پيشرفت هاي مربوط به #اينترنت و #هوش مصنوعي  AI  (Artificial intelligence) در طي يکي دو دهه آينده،   تاثيرات آن را بر روي زندگي ما بيان مي کند. از نظر او اگر نخستين انقلاب صنعتي موجب تقويت و شتابندگي نيروي فيزيکي انسان شد، انقلاب هوش مصنوعي موجب جهش و تشديد قدرت فکري و شناختي انسان مي گردد.

🔻عنوان بحث: چگونه هوش مصنوعي مي تواند موجب يک انقلاب صنعتي ديگر شود؟ (How AI can bring on a second Industrial Revolution)
زمان: حدود 14 دقيقه.
اين ويديو تاکنون بيش از يک ميليون و پانصد وپنجاه هزار بار ديده شده است.
با کليک روي لينک يا تصوير زير و  ورود به سايت تد مي توانيد زيرنويس انگليسي را انتخاب کنيد و سرعت پخش  را کاهش دهيد تا بهتر متوجه مباحث شويد. همچنين مي توانيد در گزینه "transcript"  ترجمه کلیپ به زبان فارسی را انتخاب کنيد.

(از طريق فايل صوتي آقاي فراستخواه از ويديوي فوق مطلع شدم)
#حسينعلي_رحمتي
13 خرداد 1397
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده