عزیز من، شما خودت متهمی

...
جستجو
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ شنبه
(0)
(0)
عزیز من، شما خودت متهمی
عزیز من، شما خودت متهمی

عزیز من، شما خودت متهمی

 

☑️    1. شما که بیشتر تصاویر و نوشته های کانال و پیج ات شوخی های رکیک درباره زنان و دختران است، خودت متهم پرونده خشونت های زبانی، روانی و فیزیکی علیه آنان هستی. وقتی با تولید مداوم این گونه محتواها، زنان جامعه را در چشم مخاطبان خود خوار و خفیف می کنی و آنها را به عنوان اسباب شوخی و سرگرمی، یک کالای جنسی، موجوداتی ساده و خرافاتی و بی خرد، تنوع طلب،  و وسیله ای برای کسب ممبر و فالوئر، و شهرت و ثروت بیشتر جلوه می دهی، نباید انتظار داشته باشی پسری که این نگاه نادرست به زنان را پیدا کرده است، در فضای مجازی یا حقیقی، احترام  آنان را نگه دارد و رفتاری مناسب شخصیت انسانی شان با آنها داشته باشد. 

 

☑️    2. شما که با انتشار فیلم ها وتصاویر غیراخلاقی درباره زنان، موجب بلوغ جنسی زودرس در مخاطب مذکر کانال ات می شوی، و او در فضاي حقيقي دختربچه ها را قربانی تخلیه این هیجانات می کند، وقتی با اخبار تجاوز و تعرض و حتی قتل آنها مواجه می شوي، باید خود را در این آسیب ها سهیم بدانی و سرزنش کني.

 

☑️    3. شما که به راحتی از ایموجی ها و استیکرهای تمسخر آمیز درباره زنان استفاده می کنی، یا نوشته ها وتصاویر شوخی و جدی تحقیر و توهین آمیز درباره آنان را به آسانی برای دیگران فوروارد می کنی، و با هر کلیک خود ضربه ای به حیثیت و شخصیت زنان جامعه ات وارد،‌ و راه را برای تجاوز دیگران به حریم آنها باز می کنی، خودت را باید در پیامدهای ناگوار آن مقصر بدانی.  

 

☑️    4. شما که عضو کانال های حاوي شوخي ها وتصاوير نامناسب درباره زنان می شوی، یا فالوئر صفحات کسانی می شوی که به آزار زباني و تصويري  آنان می پردازند و با این کار خود متجاوزان به  حقوق زنان را تشویق، و آنان را به ادامه راه خود  ترغیب می کنی، شما هم متهم هستی. وقتی برخي کانال هاي شوخی های جنسی درباره زنان  چندصدهزار عضو دارد، یا وقتی در طی یک هفته تعداد فالوئرهای صفحه پسری که تصاویر ضرب و شتم دختر مورد آزار خود را در صفحه اش گذاشته، از تعدادی محدود به حدود هیجده هزار نفر افزایش می یابد،  اين کار عملا  کساني که شیفته دیده شدن هستند را تشويق مي کند که تمسخر و تحقير زنان و دختران  جامعه را  ابزاري براي جذب فالوئر و کسب شهرت کنند.

 

☑️    5. و شما؛ شما خانم محترمي که با انتشار عکس ها و ويديوهاي نامناسب از خود، خوراک براي چشم هاي حريص، و  بهانه براي قلب هاي بيمار فراهم مي کني تا زن را فقط در بدنش خلاصه کنند، شما هم به سهم خود در ناديده گرفته شدن کمالات و توانايي هايي فکري و معرفتي زنان، و افزايش خشونت ها و بي حرمتي هايي که نسبت زن و زنانگي مي شود، شريک هستي.

 

🔺 امروزه فضاي مجازي  ابزاری بسیار مناسب و موثر برای  دفاع از کرامت و حرمت زنان و دختران، به عنوان وظیفه اي دینی، اخلاقی و انسانی است. اما این کار وقتی امکان پذير است که همه ما کاربران،  از زن و مرد و پير و جوان، مواظب باشیم که مبادا با گفتار و کردار ناشايسته مان در اين فضا، زمینه ساز هتک حرمت آنها شویم. با بنزین نمی شود آتش را خاموش کرد.

 

 پيامبر گرامي اسلام(ص) فرمود: «جز کریمان زنان را تکریم نکنند و جز انسان‌های پست زنان را تحقیر ننمایند» (کنز العمّال : ج 16 ص 371)

 

حسينعلي رحمتي 

20  دی 1397

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر